Úvod Motivácia a učenie Bývanie podľa feng shui

Bývanie podľa feng shui

12. januára 2019
Bývanie podľa feng shui

Bývanie podľa feng shui

Položili ste si otázku, čo to vlastne je? Tak si to predstavme. Čaká nás zajtra náročný deň. Odovzdať seminárku a napísať dva zápočty (v ideálnom prípade si dať na mieru zhotoviť u nás 😊). Dajme tomu, že konštelácia hviezd stojí na našej strane a dnes máme len nepovinné prednášky. Čo z toho vyplýva? Že sa radšej zostaneme doma učiť, no nie? Teraz by mala nasledovať odpoveď typu: Áno, jasnééé…

No, nevadí, predstavujme si ďalej. Sedíme doma, na stole máme kakavko, či kávu, niekto pivko, cigaretku… zase sme uleteli. Psychicky sa pripravujeme na stav učenia sa, keď našu pozornosť upúta niečo iné. Zle sa nám sedí, zle sme sa vyspali. Nie, nejde o našu neustálu prokrastináciu, ktorej sme sa venovali v tomto článku „6 tipov ako sa lepšie učiť“. Ide o feng shui. Hovorí nám o tom, ako najlepšie by mal byť poukladaný nábytok v byte alebo v izbe, aby tam nebola zlá energia. A teda pre nás, aj dôvod, aby sa nám lepšie učilo. Ponúkame zopár rád, ako usporiadať izbu, aby sa nám bývalo lepšie.

Bývanie podľa feng shui

Bývanie podľa feng shui

Prvé pravidlo hovorí o farbách feng shui, ktorými sú biela, červená, čierna a zlatá. Samozrejme, skombinovať hneď všetky 4 farby a použiť ich v jednej miestnosti, urobí problém aj dizajnérovi. Vhodnou kombináciou však vieme zharmonizovať energiu v interiéri. Takisto to nemusí byť o tom, že jednu stenu si prefarbíme na čierno, ďalšiu na červeno, no a ku tomu pridáme zlatú. Asi by nám vypálilo oči a červená stena by nás vytáčala do nepríčetnosti. Naozaj postačia len malé doplnky v spomínaných farbách.

Ďalšou zaujímavosťou feng shui je vyhýbať sa ostrému svetlu a odkrytým žiarovkám, najideálnejšie je tlmené osvetlenie. Dá sa to vysvetliť tak, že priame svetlo môže byť veľmi rušivé, a teda skôr nám poškodí, ako pomôže.

Čo sa týka spálne, mala by byť umiestnená čo najďalej od hlavného vchodu. Čelo postele by nemalo byť pri stene, na ktorej je z druhej strany umiestnená toaleta alebo umývadlo. Ak je spálňa umiestnená v podkrovných priestoroch, posteľ by nemala byť umiestnená pod šikmou stenou, pretože to spôsobuje nerovnováhu. Negatívnu energiu zo šikmého stropu eliminujeme svetlými farbami v miestnosti. Takisto by sa oproti posteli nemalo nachádzať žiadne zrkadlo, pretože to vyvoláva negatívnu energiu. Toaletný stolík neumiestňujme oproti dverám do spálne, mohlo by nám to spôsobiť smútok, zármutok, alebo podráždenosť.

Toto sú základné pravidlá feng shui. Že z nich máte chaos v hlave? Nevadí. Ak vás tento článok zaujal, samozrejme, existuje množstvo kníh, kde sa dá dozvedieť viac.

Neprehliadnite