Úvod Motivácia a učenie Ako zvládnuť sociálny život počas štúdia

Ako zvládnuť sociálny život počas štúdia

21. novembra 2018
Ako zvládnuť sociálny život počas štúdia

Ako zvládnuť sociálny život počas štúdia

Predstaviť si život bez sociálnych sietí? V dnešnej dobe je to nemožné. Sú našou každodennou rutinou. Pomáhajú nám udržiavať kontakt so starými známymi, spolužiakmi, učiteľmi a rodinou. No nie vždy je to pravda. Občas sa nám na sociálnych sieťach stane nejaké to faux pas, ktoré nás privedie do problémov, alebo na pár minút zahanbí.

Sociálne siete za Vás prácu nenapíšu, my áno !!! Napíšeme podklady pre Vašu akademickú prácu

Sociálne siete za Vás prácu nenapíšu, my áno !!! Napíšeme podklady pre Vašu akademickú prácu

Myslíte si, že veľa aplikácií je bezpečných (určite vám napadol Snapchat), no nemusí to tak byť. Predstavte si, že sa zaujímate o nejakú prácu. Môže to byť iba obyčajná brigáda, o ktorú máte záujem počas vysokej školy. Pripravte sa na to, že ako prvé si váš budúci zamestnávateľ prezrie váš Facebook, Instagram a možno aj Twitter. V podstate všetky sociálne siete, ktorých ste členom. Veľa manažérov a zamestnávateľov taktiež využíva internet a sociálne siete vo svoj prospech. Siete využívajú na marketing spoločnosti a taktiež na prekontrolovanie vhodných kandidátov o zamestnanie. Aj keď si myslíte, že vaše súkromie je bezpečné, chcete aj tak riskovať?

Preto by sme vám chceli odporučiť zopár rád, ako sa vyhnúť nepríjemnostiam a zbytočným zahanbeniam:

Neznášam svoju prácu, neznášam školu…

Túto vetu môžeme použiť v škole pred spolužiakmi, kolegami v práci, kamarátmi a podobne. Nie je však vhodné „zavesiť“ takúto informáciu na sociálnu sieť. Určite nechcete vyzerať absolútne nenadšene, teda ako osoba, ktorej sa nechce ísť do práce alebo do školy. Predstavte si, že toto zbadá váš potenciálny alebo terajší zamestnávateľ alebo profesor, ktorý Vás učí na škole. Vy by ste asi tiež nechceli zamestnávať alebo učiť ľudí, ktorý pôsobia negatívne na sociálnych sieťach. Môžu to pochopiť tak, že nie ste veľmi tímový hráč, takisto vás môžu niekde poslať vetou typu „Ak nemáte čo pekné povedať, nehovorte radšej nič.“

Zlá gramatika

Zlá gramatika? Napíšeme podklady pre Vašu akademickú prácu

Zlá gramatika? Napíšeme podklady pre Vašu akademickú prácu

Tak toto nie. Toto je veľmi zlé. Akýkoľvek príspevok na Facebooku, ktorý pridáte s gramatickou chybou väčšou ako Európa, je zlý. Potenciálny zamestnávateľ sa zľakne pri predstave, že má poslať niekoho takého vypisovať dôležité dokumenty, zasielať maily klientom alebo formuláre. Predstavte si tiež, ako sa musí za hlavu chytať profesor, keď číta vaše seminárne práce. Ak nemáte istotu, čo ste napísali, dajte si to radšej niekomu prekontrolovať, nech vám poradí a vy máte o problém menej.

Zlé vtipy

Vtipy sú súčasťou našej každodennej komunikácie. Veď nejaký ten vtip alebo humorný komentár medzi rečou, vyvolá poriadny úsmev na tvári. Je potrebné si však dávať pozor, aký vtip komu a kedy poviete. Nie každý musí byť naladený n našu „humornú dĺžku“. Skúste si zapamätať, že profesori, šéfovia a podobne nemajú radi, ak je niekto vtipnejší ako oni.

 

Neprehliadnite