Úvod Cestovanie Ako sa zabaviť počas cesty

Ako sa zabaviť počas cesty

13. augusta 2019
Ako sa zabaviť počas cesty

Ako sa zabaviť počas cesty

Určite nikoho z nás nebaví dlhé cestovanie, a keď sa tu nájdu aj takí, ktorým sa hodinka cesty zdá veľa, tak tým nezávidíme už vôbec. Čo však robiť počas takýchto dlhých ciest, keď nás sledovanie von oknom, kde sa nám krajina mihá pred očami, už nudí, spať nás už nebaví, sociálne siete sme sledovali už tak dlho, že nám nemajú ponúknuť nič nové a s osobou, s ktorou sme sa na dovolenku vybrali, si už nemáme čo povedať? Najlepšie riešenie je vrátiť sa do detských čias a vyskúšať všetky tradičné detské hry, na ktoré sme už aj možno zabudli.

Baba v koryte šaty prala. Klasická hra, ktorú sme v školách hrávali nekonečné hodiny a smiali sa na nej do nemoty. Kto si už nepamätá, tak princíp je veľmi jednoduchý. Zoberieme si papier o veľkosti A4 a poskladáme ho na štyri stĺpce. Na každý stĺpček si napíšeme jedno slovo z vety Baba v koryte šaty prala a potom už si iba posúvame papier tak, aby sme nevideli, čo nás sused napísal a my vymýšľame slovo podľa toho, v ktorom stĺpčeku práve sme.

Jednoduché hry na cestu. To sú tie také malé cestovné balenia spoločenských hier, ktoré nájdeme skoro v každom hračkárstve. Fungujú na princípe magnetu, teda tak, aby sa nám figúrky v hre počas cesty nerozsypali. Tam patria hry ako napríklad človeče, nehnevaj sa, šach, alebo hadíky – mostíky.

Ako sa zabaviť počas cesty

Ako sa zabaviť počas cesty

Ak je náš spolucestujúci typ človeka, ktorí má rád logické hry, tak prečo nie. Na internete je množstvo stránok s logickými hádankami, dokonca aj na našom portáli, ktoré nám môžu skrátiť cestu o veľký kus, pretože zamyslieť sa niekedy nad takou hádankou môže naozaj zabrať dosť času.

Meno, mesto, zviera, vec. Opäť ďalšia klasika, ktorá nás zabávala počas prestávok v škole sa môže takisto zísť. Stačí nám jeden papier a ide sa na to. Samozrejme, ak papier pri sebe nemáme, tak sa to vyrieši jednoducho – telefóny. Predtým, než sa rozhodneme začať hrať, mali by sme si so spolucestujúcim dohodnúť rovnaké pravidlá, pretože v takýchto hrách to väčšinou býva tak, že každý to hral trošku ináč.

Takže cestovanie nemusí byť nakoniec až také nudné, však? Samozrejme, že kreativite sa medze nekladú a hocijaká hra, na ktorú si spomeniete, je skvelým nápadom. Ak ste si práve na nejakú pri čítaní tohto článku spomenuli, neváhajte a hoďte nám vaše nápady do komentára. My sa len potešíme a ostatným len spríjemnite cestu o to viac.

Neprehliadnite