Úvod Motivácia a učenie Ako prežiť letný semester

Ako prežiť letný semester

25. januára 2020
Ako prežiť letný semester

Ako prežiť letný semester

Och, ako už len znie to slovo letný. Hneď si predstavujeme teplo, more, pláž, dovolenku, teda kopec voľna. Samozrejme, že to vyzerá presne naopak. Kým sa prebijeme cez letný semester, to ešte bude veľký kus práce. Neskutočné množstvo zápočtov a skúšok sa už blíži. Nepredstaviteľne malé množstvo spánku nám už klope na dvere a presne si vieme predstaviť, ako sa nám nebude chcieť. Ale ako zvládnuť tento semester bez toho, aby sme sa psychicky nezrútili?

Upokojiť sa

To by sa dalo považovať za základ. Nezačať sa hneď stresovať, pretože to je to najhoršie, čo môžeme začať urobiť. Ešte sa ani nič nezačalo a my už začíname byť unavení, budia nás nočné mory, čo to zasa bude, ako to celé budeme zvládať, či vôbec prejdeme, ako urobíme všetky skúšky a pripravíme sa na zápočty. Zvládneme to všetko. Určite. Veď ináč by sme sa ani nedostali tam, kde sme teraz, tak prečo by sme sa zrazu mali začať stresovať? Nejako bolo, nejako bude. Nadýchneme sa zhlboka, rozdýchame to, dobre sa vyspíme a na nový semester budeme pripravení ako rybičky.

Rozdeliť si správne čas

Nesmieme teda podliehať panike, ako už bolo spomenuté v prvom bode. Podstatné je to, aby sme si správne rozdelili náš voľný čas a využívali ho najviac efektívne, ako sa len dá. Žiadna prokrastinácia sa neodporúča. Je však pravdou, že lepšie bude, ak si toho času doprajeme na jednu vec viac, ako si myslíme, pretože je viac než pravdepodobnejšie, že ak si natrepeme veci presne natesno, nič nebudeme stíhať, a to nás úplne privedie do záhuby. Preto radšej zvoľme ležérnejšie tempo. To neznamená pozeranie vtipných videí na facebooku, ale vyhradiť si viac času na učenie sa, a tým pádom budeme šťastní, keď sa nám nejaký ešte zvýši a budeme si môcť oddýchnuť. Možno sa zdá, že to neznie ako veľmi dobrý nápad, no opak je pravdou. Skôr nás to namotivuje a my budeme mať väčšiu chuť sa pripravovať ďalej. Samozrejme, že to znie prehnane. Veď kto by sa mal chuť učiť?

Ako prežiť letný semester

Ako prežiť letný semester

 

Sme vyzbrojení do nového semestra, tak vitaj, letný semester. Nebojíme sa ťa, pretože vieme, že si čas perfektne pripravíme na to, aby sme ťa zvládli a nepodľahneme panike. Pre tých, ktorí majú to šťastie a je to pre nich posledný rok, tak veľa šťastia. Píšete už diplomovku? Stres? Nechajte ho iným, napríklad kvalitneseminarky.sk Vám vedia pomôcť.

Neprehliadnite