Úvod Motivácia a učenie 4 veci, ktoré si musíme pripraviť na letný semester

4 veci, ktoré si musíme pripraviť na letný semester

25. januára 2020
4 veci, ktoré si musíme pripraviť na letný semester

4 veci, ktoré si musíme pripraviť na letný semester

Nič. Pretože najideálnejšie by bolo, keby sme nijaký nemuseli absolvovať. Ale to sa stať nemôže. Síce môže, ale to by sme museli už definitívne ukončiť naše štúdium, a to sa nám istotne páčiť nebude. Tak preto by sme radšej mali urobiť jeden hlboký nádych, výdych, keď to nepomôže tak ďalší a ďalší a s úsmevom na tvári odkráčať do nového semestra. Čaká nás totiž mnoho zaujímavých a nových vecí, o ktorých si možno teraz myslíme, že sú nudné, no možno neskôr prídeme na to, že sú fakt na niečo dobré. Preto sme sa rozhodli pripraviť taký malý zoznam vecí, ktoré by sme si mohli pripraviť do letného semestra.

Pero

Taká malá, ale predsa tak podstatná vec. Veď čo by sme robili bez nej? Stačí nám také jedno pero, ktoré môžeme pokojne hodiť do kabelky, alebo si dať do vrecka a vždy budeme pripravení, ak by sa nás teda nejaký profesor rozhodol zaskočiť, my ho prekvapíme. Výhodne je mať iba jedno, pretože ak náš spolu sediaci nebude takto pripravený a my by sme mu museli požičať ďalšie, vieme, že by sme ho už nikdy nevideli. Veď vieme, ako tragicky končia príbehy o perách.

4 veci, ktoré si musíme pripraviť na letný semester

4 veci, ktoré si musíme pripraviť na letný semester

Rozvrh

Asi by bolo dobré, aby sme si skontrolovali aj to, čo nás v letnom semestri čaká. Pre prvákov je to niečo nové, pretože nie sú ešte zvyknutí na to, aby sa im menil rozvrh, a preto je dobré to pripomenúť. Len tak, pretože ak sme si náhodou robili nejaké plány, či už nahadzovali v práci zmeny sa najbližší mesiac, musíme si uvedomiť, že by bolo lepšie si preskúmať rozvrh, ktorý sa nám môže aj úplne zmeniť.

Materiály

Keďže vieme, ako to v univerzitných knižniciach chodí, mali by sme byť pripravení. Ak už vieme, aký predmet nás čaká a aké knihy, alebo iné informácie budeme potrebovať, mali by sme si začať zháňať knihy, ktoré možno nebudú v školskej knižnici. Dá sa to napríklad skúsiť aj vo verejnej, či vedeckej, alebo prípadne si ju zohnať od staršieho študenta, či cez internet z druhej ruky. Takto sa nám aspoň trošku zredukuje stres, ktorý by nás čakal o týždeň neskôr a nakopila by sa ho až priveľa.

Psychika

Do školy sme materiálne vybavení a môžeme sa začať pripravovať aj psychicky. Vieme, že toto bude náročnejšia príprava, no nejako to určite zvládneme. Zredukujeme stres trošku tým, že niektoré veci, o ktorých vieme, si pripravíme vopred a prvý týždeň bude jednoduchší.

Neprehliadnite