Úvod Inšpirácie 3 najsilnejšie motivácie v škole

3 najsilnejšie motivácie v škole

5. marca 2020
3 najsilnejšie motivácie v škole

3 najsilnejšie motivácie v škole

Naozaj sú niekedy chvíľky, počas ktorých by sme sa na celú školu najradšej vykašľali, pre istotu sa odsťahovali aj do inej krajiny, aby sme neuvrhli hanbu na našu rodinu, že budeme jediní bez titulu. Niekedy je to možno až tak kritické, že kufor máme už vybratý zo skrine, ochotní sa začať baliť, ale naša lenivosť nám to nedovolí a povieme si, že si to necháme na zajtra. Ráno sa zobudíme a povieme si, že dáme tej škole ešte jednu šancu, či nás prekvapí. Ale samozrejme, že sú nejaké motivácie, ktoré nás v škole držia takisto. Aké to sú?

Káva

Prekvapivo a opäť je to ona. Aj taká maličkosť vie rozžiariť náš deň a už po prvom glgu vieme, že všetko bude zasa okej. Že tento deň možno bude mať zmysel a my si nakoniec ani tie kufre nebudeme musieť baliť. Aká potešujúca správa. A to urobila len maličká trojdecová čierna tekutina. Čo vie byť ďalšie?

3 najsilnejšie motivácie v škole

3 najsilnejšie motivácie v škole

Priatelia

Znie to ako klišé, ale priznajme si, že škola bez kamošov nie je školou. Keď máme pocit, že celý deň bude o ničom a na každej hodine zaspíme, sadne si vedľa nás spolužiak, ktorý začne vymýšľať rôzne srandičky, hrať piškvôrky, ukazovať videá na facebooku a ako konečnú odmenu nás po škole zavolá na pivo. To mu sa hovorí ozajstný priateľ. Pritom sme ani nečakali, že tento chlapec sa k nám niekedy prihovorí, alebo, že by sme sa ním mali niekedy baviť.  Čo viac si môžeme priať?

Pekná spolužiačka

Tak toto je ozajstná výhra a neskutočne dobrá motivácia. Nie každému sa totižto pošťastí mať spolužiačku hodnú modelingu, zvlášť fakultám technického zamerania, ale ak na takú natrafíme, treba si ju teda riadne strážiť. Ak je navyše aj milá a priateľská, či dokonca normálna, potom naozaj jediné čo nám ostáva, je chodiť do školy, aby sme ju mohli vídať, a keď sa podarí, prehodiť s ňou aj pár viet. Časom sa jej možno zapáčime, zavoláme ju von a možno bude motivácia taká silná, že sa prihlásime aj na magisterské štúdium. Fuh, a to sme si včera ešte chceli baliť kufre niekde na Bahamy.

Motivácia je základ. Otravná veta, ale neskutočne pravdivá. Veď kto slávny sa bez motivácie niekam pohol a dostal sa tam, kde je dnes? Každý povie, že mal nejakú inšpiráciu, prečo sa tak rozhodol. A preto je to aj niečo dobré pre nás a našu budúcnosť a možno tá spolužiačka, ktorá práve sedí pred nami, nám zmení život navždy.

Neprehliadnite