Úvod Motivácia a učenie TOP aplikácie pre študentov

TOP aplikácie pre študentov

24. novembra 2018
TOP aplikácie pre študentov

TOP aplikácie pre študentov

 

Telefón využívame dennodenne. Používame ho na telefonovanie, zasielanie správ, vyhľadávanie informácií na internete a na surfovanie rôznymi sociálnymi sieťami. No čo tak využiť ho aj efektívne? Napríklad stiahnutím nejakých aplikácií, ktoré by vám pomohli počas štúdia? Pozrime sa teda na to bližšie.

TOP aplikácie pre študentov

TOP aplikácie pre študentov

Na začiatok by sme vám odporučili organizér, teda diár alebo kalendár. Je dobré mať takúto aplikáciu hlavne pre tých, ktorý držia svoj telefón stále v ruke, ale o papierový diár už nemajú záujem. Tento diár vám perfektne pripomenie vaše termíny, aký ďalší zápočet píšete, no aj kedy je skúška alebo konzultácia. Samozrejme, môžete si tam značiť aj iné vaše povinnosti, ktoré máte, alebo udalosti, ktorých sa chcete zúčastniť, no pomedzi to by sa vám tam našiel aj priestor pre školu. Zapísať si informáciu o ďalšej „chodbovici na internáte“ nie je na škodu.

Ďalšia aplikácia, ktorá je pre študentov výhodná je tá, ktorú využíva vaša škola. Môže to byť napríklad Edupage, UniApps, Uniba alebo Mais. Táto aplikácia vám oznamuje, aký máte rozvrh, informácie o udalostiach, termíny v škole, hodnotenia zápočtov a skúšok a podobne. Aplikácie tohto typu „nezaberú veľa miesta“ v mobile a sú pre vás veľmi dôležité a efektívne.

Menej používaná, no pre niektorých stále zapnutá aplikácia, je slovník. Je už na vašom výbere, aký slovník potrebujete. Či slovensko-anglický, slovensko-ruský alebo možno aj slovensko-španielsky. Mnohí z vás asi využívajú online slovník, ak máte dáta alebo wifi, no niekedy nie je ani jedna z týchto možností, a preto je možno dobré mať stiahnutý slovník, ktorý funguje aj offline. Stačí len zadať slovíčko, a do sekundy vám ho preloží.

TOP aplikácie pre študentov

TOP aplikácie pre študentov

Ďalšie aplikácie, ktoré študenti možno využívajú, sú na štýl poznámkových blokov, kde si môžu zapisovať poznámky, aby to nemuseli robiť ručne. Všetci určite viete, že nahrávanie informácii v škole nie je možné. Písanie do tejto aplikácie zaberie menej času, pretože predsa písanie ručne je zdĺhavejšie. Zároveň sú tieto aplikácie vytvorené tak, aby mali väčší rozsah, ako obyčajná aplikácia, ktorú máte už vopred nainštalovanú v telefóne.

Poslednou aplikáciou je už známy Dropbox. Sem si môžete zadarmo ukladať svoje poznámky, rôzne dokumenty, online učebnice, videá z prednášok či fotografie. Slúži na to, aby ste mohli so svojimi spolužiakmi navzájom zdieľať väčšie súbory, akoby ste používali jeden a ten istý počítač. Študenti túto aplikáciu vedia oceniť vtedy, ak majú za úlohu nejaký skupinový projekt. Prístup k súborom máte kedykoľvek a kdekoľvek, jediné čo potrebujete je internet.

Spomínané aplikácie sú len zlomkom toho čo existuje. Ďalším aplikáciám sa budeme určite venovať v dohľadnej dobe.

 

Neprehliadnite