Úvod Inšpirácie Sú letné kurzy dobrou vecou?

Sú letné kurzy dobrou vecou?

31. júla 2019
Sú letné kurzy dobrou vecou?

Sú letné kurzy dobrou vecou?

Prišlo leto. Jasné, všimli ste si 😊. Určite si všetci povieme, že si chceme poriadne oddýchnuť, odísť niekam na dovolenku alebo len sedieť doma hore pupkom a konečne nič nerobiť. Pre iných však možno leto znamená nielen oddych, ale aj čas na vykonávanie študijných aktivít, ktoré sme počas roka nestihli. Samozrejme, že to neznamená učenie sa na skúšky, ktoré musíme prenášať alebo dobiehať učivo, ktoré sme sa nestihli v škole. V móde sú teraz letné jazykové školy. Veď naučiť sa nejaký jazyk aspoň na základnej úrovni, to je aká  paráda, no nie?

Výhodami takýchto kurzov je, že si dokážeme zarezervovať miesto aj v kurze s názvom „intenzívny“. Čo to znamená? Znamená to, že približne 3 týždne si každý deň nájdeme čas na nejaké dve hodinky, ktoré strávime v jazykovej škole. Úplným ideálom je, ak sa na takúto jazykovú školu dostaneme niekde do zahraničia a popri brigáde, ktorú sme si našli, nám časovo vychádza aj takýto kurz. Prečo je to také skvelé? Pretože počas tých troch týždňov sa vám budú venovať odborníci, ktorí sú možno aj pôvodom z krajiny, ktorej jazyk sa chceme naučiť. Šikovné, však? Ako to prebieha? Každý deň, v tú istú hodinu, v tej istej miestnosti, sa budeme stretávať 5 dní v týždni. Samozrejme, nie je to kurz zvaný „1 k 1“, čo znamená, že ste tam iba vy a váš lektor, ale je to kurz, na ktorom sedíte ako skupina. Výhodou je, že to nevyzerá ako prednáška na vysokej škole, čo znamená, že vás tam nie je sto a učiteľ to iba nevysvetľuje, pričom vás to nezaujíma. Tieto kurzy sa zvyčajne robia pre maximálne 10 ľudí. Sadneme si tam a začneme počúvať. Netreba sa zľaknúť, ak lektor hneď na začiatku povie, že všetko sa bude rozprávať iba v jazyku, ktorý sme si vybrali na štúdium. Síce to znie neskutočne hrozivo, ani si neuvedomujeme, ako veľmi nám to pomôže, keď sa to bude dodržiavať.

Sú letné kurzy dobrou vecou?

Sú letné kurzy dobrou vecou?

Tým, že je skupina taká malá, sa každý stíha za daný čas dostať k slovu, a teda nás to aj núti sa v danom jazyku nejako vyjadriť. Vyučovanie nie je robené formou iba zapisovania teórie a množstva domácich úloh, ale je založené na hre, dialógoch, ktoré vytvárame spolu so svojimi spolužiakmi, čo môže byť perfektné, pretože sa môže stať, že sa zrazu ocitneme vedľa Kórejčanky, s ktorou budeme viesť dialóg. Takže ako ďalšie plus sa môže rátať spoznávanie nových ľudí a s tým spojené aj spoznávanie národov.

Samozrejme, tých zaujímavostí na kurzoch je omnoho viac, ale opísať všetky by bolo veľmi zdĺhavé a mohli by sme potlačiť Vašu zvedavosť 😊 Všetko je len na nás, ale takáto skúsenosť do života v podobe intenzívnych jazykových kurzov je veľkým benefitom. A ten výraz tváre angličtinárky v septembri bude na nezaplatenie 😃

Neprehliadnite