Úvod Motivácia a učenie Spôsoby opakovania učiva

Spôsoby opakovania učiva

17. decembra 2018
Spôsoby opakovania učiva

Spôsoby opakovania učiva

Aj vy často bezvýznamne hľadíte do svojich poznámok a rozmýšľate, čo si dáte na raňajky, čo budete robiť v piatok, ako prejdete ročníkom… Tento pocit je pre každého študenta dobre známy. Ide hlavne o opakovanie učiva pred testom, na ktorý sa vám vôbec nechce ani prísť, nie ho ešte aj napísať. No povedzme si úprimne. Kto by si toto mučivé učenie užíval? Je to len jedna z vecí, ktoré potrebujú byť urobené, ale urobiť si takúto povinnosť príjemnejšou, nemusí byť zlý nápad… Preto by sme vám chceli ukázať pár naozaj originálnych nápadov, ako si čo najefektívnejšie napchať do hlavy celé učivo, ktoré potrebujeme na skúšku či test.

Aký typ študenta ste?

Aký typ študenta ste?

Najprv je potrebné zistiť, aký typ študenta sme. Každý mozog pracuje inak, preto je tu viac spôsobov na opakovanie, a každé je prispôsobené inej kategórii. Najlepším spôsobom, ako to zistiť, je urobiť si online test – napríklad ten, ktorý je aj na našej chodbovici:  Aký typ študenta ste?

Rap. Samozrejme, od Jay-Z alebo Cardi B máme dosť ďaleko, ale vytvoriť jednoduchý rým sme zvládli už na základnej škole. Takýto typ opakovania vám veľmi môže pomôcť pri hocijakých témach. Veď kto by si už nezapamätal pieseň o kvadratických rovniciach? Takisto by sme si mohli nahrávať samých seba a púšťať si to dookola, aby sa nám text dostal do hlavy a hlavne do pamäte. Na hovorené slovo sa však musíme plne koncentrovať. Ak sa toto stane dennou rutinou, verte nám, upratovanie už nikdy nebude také, aké bolo predtým.

 

Spôsoby opakovania učiva

Spôsoby opakovania učiva

 

Sledovanie youtube tutorials. Sledovanie videí na youtube nemusí byť len stratou času. Vieme tam nájsť aj množstvo náučných videí, ktoré často pomôžu viac ako prednáška profesora. Takto aspoň nebudeme márniť čas hľadaním vtipných videí, ale radšej si pustíme niečo náučné. Našim obľúbeným youtube kanálom je Baštrng Michala Kubovčíka, vyskúšajte pozrieť, odporúčame J

Spôsoby opakovania učiva

Spôsoby opakovania učiva

Skúška s priateľom. Čo tak sa učiť navzájom? Možno vám pomôže vysvetliť učivo spolužiakovi. Skúste si niekedy so spolužiakmi zahrať kvíz s otázkami, ktoré sa budú týkať učiva. Alebo nejakú inú hru, ktorú máte veľmi radi a zakomponovať tam aj školu, aj keď sa vám veľmi nechce. Napríklad aj hra karty smrti môže byť celkom dobre prerobená do štýlu otázok, ktoré sa máte naučiť.

Nie každý z týchto tipov vyhovuje každému. Každý si musí nájsť svoj osvedčený systém učenia. Potom už len stačí hľadať alternatívy, akú zábavnú formu môžeme využiť a učenie už nemusí byť také strašidelné, akým naozaj je.

Neprehliadnite