Úvod Štúdium Na ktoré tri veci nesmieme zabudnúť s nástupom nového semestra?

Na ktoré tri veci nesmieme zabudnúť s nástupom nového semestra?

2. februára 2020
Na ktoré tri veci nesmieme zabudnúť s nástupom nového semestra?

Na ktoré tri veci nesmieme zabudnúť s nástupom nového semestra?

Spúšťa sa ďalšie odpočítavanie, po ktorom sa otvoria pekelné brány letného semestra a nás čaká ďalšia skúška ohňom. Vrátime sa do kolotoča s názvom semester, pred nami množstvo nových informácií, predmetov, skúšok, zápočtov, seminárok… radšej nebudeme pokračovať, pretože to by nás ešte viac demotivovalo a nám by sa už vôbec nechcelo. Treba si však pripomenúť, že na to, aby sme sa do nejakého ďalšieho semestra dostali, si musíme skontrolovať niekoľko vecí. Aké to napríklad sú?

Zápis predmetov

Gro celého začiatku. Veď ako chceme študovať, keď nie sme prihlásení na žiadne predmety v semestri? Preto je potrebné, aby sme si otvorili náš prihlasovací portál, spomenuli si po takmer dvoch mesiacoch na heslo a prihlásili sa, aby sme zistili, či sa nám podarilo sa úspešne prihlásiť. Pozor, treba skontrolovať, či nám tie predmety aj schválili. Je takisto potrebné, aby sme si odkontrolovali počet kreditov, či nám ich vystačí dosť na to, aby sme úspešne ukončili naše štúdium, alebo sa budeme musieť v poslednom ročníku trápiť.

Kontrola skúšok 

Nesmieme zabúdať, že skúškové obdobie je obdoba slova prázdniny, ale nie až tak presne. Musíme si teda poriadne popozerať, či máme všetky predmety zo zimného semestra ukončené, či už sme boli na všetkých skúškach, a hlavne, či sme ich všetky urobili. Ak sa nám stalo, že sme na nejakú náhodou zabudli s prívalom sviatkov, tak okamžite sa prihlásiť na najbližší voľný termín a učiť sa, kým ju úspešne neukončíme.

Na ktoré tri veci nesmieme zabudnúť s nástupom nového semestra?

Na ktoré tri veci nesmieme zabudnúť s nástupom nového semestra?

Kontrola zápisov v online indexe

Ak sme teda ešte stále prihlásení v našom indexe a náhodou sa bojíme, že by sme zabudli heslo do najbližšieho prihlásenie, skontrolujme si aj predmety, o ktorých vieme, že už máme úspešne za sebou. Môže sa totižto stať, že profesor pri zapisovaní známok omylom preskočil naše meno a ťažko vydreté kredity nezapísal, alebo zlyhal portál. Nie je potrebné to hádzať hneď niekomu za vinu, stačí ak napíšeme dotyčnému milý, formálny mail s prosbou o zapísanie známky. Stať sa to môže každému, pretože nielen my máme veľa učenia, aj profesori majú veľa svojej práce, a preto sa naozaj niekedy stane, že omylom zabudnú alebo preskočia naše meno.

Konečne sa môžeme odhlásiť, ak sme prišli na to, že všetky tieto veci máme v indexe skontrolované a nič nám už nebráni ukončiť ďalší semester na našej vysokej škole. Možno to bude už len naša lenivosť, proti ktorej ale budeme bojovať a nesmieme dovoliť, aby nad nami vyhrala.

Neprehliadnite