Úvod Inšpirácie Farby

Farby

19. marca 2019
Farby

Farby

Svet je plný farieb. Stretávame sa s nimi neustále, či už je to pri vyberaní správneho odtieňa trička, ktoré si chceme kúpiť, alebo aj dôležitejšie rozhodnutia, ako napríklad výber správnej farby na steny našej novej obývačky, či spálne. Každá farba má nejaký význam v našom živote, a preto je dobré, aby sme aspoň približne vedeli aký, nech robíme správne rozhodnutia a nezaťažujeme našu psychiku.

Najzákladnejšou farbou, s akou sa stretávame, je biela. Čo nám ako prvé napadne pri vyslovení slova biela? Čistota. Je to farba, ktorú obľubujú vyrovnaní, úprimní a sebavedomí ľudia. V byte vie pôsobiť veľmi elegantne. Samozrejme, veľa bielej farby môže spôsobiť pocit sterility a to vedie k pocitu neútulnosti. Čo sa určite odporúča pri namaľovaní bielej steny, je, že tam dokonale môžu vyniknúť rôzne obrazy, maľby či fotografie. Aj umelecké diela pochádzajúce z rúk malých detí.

Ak sa rozhodneme pre červenú, určite by sme mali myslieť na to, že to je farba, ktorá je veľmi výrazná. Definuje sa aj ako farba razantnosti, farba vášne a pôsobí proti únave. Ak sa rozhodneme pre červenú, musíme byť veľmi opatrní. Je potrebné, aby sme si ju zvolili správne k veľkosti priestoru, lebo v opačnom prípade môže vyvolávať pocit agresivity a úzkosti. Túto farbu obľubujú kreatívni ľudia, ľudia sebaistí, či s prudkou povahou. V prípade, že ju skombinujeme so šedou, bielou alebo čiernou, vie pôsobiť naozaj slávnostne, či rovnako, ako biela, aj luxusne. Využíva sa hlavne na oživenie nevýrazného priestoru.

S ružovou farbou sa stretávame hlavne v dievčenských detských izbách, no je to farba, ktorá je považovaná za priateľskú, farbu pokoja a pohody. Takisto môžeme vedieť, že je to farba lásky, vnútornej čistoty a súcitu, ktorú často môžeme označovať aj za farbu srdca. Pôsobí proti hnevu a samote. Túto farbu si vyberajú ľudia, ktorí majú sklony k romantike a estetike. Takisto, okrem detských izieb vie úžasne pôsobiť v spálňach.

Farby

Farby

Sivá, šedá myška. Je to farba neutrálnosti. Výhodou je, že sa perfektne dokáže kombinovať s rôznofarebnými doplnkami. Ľudia, ktorí si túto farbu vyberú, sa neboja postaviť voči neúspechu, porážke a kritike. Táto farba nie je veľmi upokojujúca, naopak, vyhľadávajú ju ľudia, ktorí chcú nájsť pokoj. Tmavý odtieň sivej farby môže predstavovať stiesnenosť, jednotvárnosť, opatrnosť a obavy. Výborne sa kombinuje s už spomenutou ružovou. Najnovším módnym trendom je farba v odtieni taupe, je to zmes šedej a ružovej farby.

Ktorá farba je Vaša obľúbená? Ružová? Biela? A akú máte aktuálne na stene v izbe? Podeľte sa s nami v komentároch, pridajte fotky. U nás vedie taupe.

Neprehliadnite