Úvod Inšpirácie Deň učiteľov

Deň učiteľov

22. marca 2020
Deň učiteľov

Deň učiteľov

28. marec je deň venovaný tým, ktorí nám dali do života vzdelanie. Už od materskej sme mali triedne učiteľky a ťahalo sa to až po strednú. Keď sme ako malí v škole či škôlke zbadali milú usmiatu tvár, vedeli sme, že tá škola nebude až taká príšerná. Pomáhala nám so všetkým, naučila nás nielen písať, čítať či počítať. Naučila nás všetko, čo sme potrebovali na zvládnutie prvého stupňa.

Na druhom stupni zavládol jemný chaos v dovtedy pokojných vodách školáka. Naša triedna nás odrazu učila iba jeden predmet a každý ďalší sme mali s niekým iným. Začalo to pre nás byť možno mätúce, pretože sme si museli zvykať na nové pravidlá u každého. Tak sme sa dostali na strednú školu. Vtedy sme v duchu začali ďakovať našim učiteľom na základnej škole.

Uvedomili sme si, čo všetko pre nás urobili. Ako sa o nás starali, ako nám pomáhali, pretože bez nich by sa nám na strednej škole tak nedarilo. Zrazu sme pochopili prečo nás tak nútili písať si poznámky, dbali na to, aby boli dokonalé, alebo sa aspoň približovali k dokonalosti. Nútili nás učiť sa básničky naspamäť, ktoré sa nám učiť vôbec nechcelo, nemali sme to radi. Zrazu sme však pochopili, že to robili  preto, aby sme sa zlepšili, aby sa nám jednoduchšie učilo. Učitelia nám do života dali neskutočne veľa. Pomáhali nám každý deň v škole, snažili sa nám dať všetky svoje vedomosti.

Mali by sme si preto uvedomiť, akí sú učitelia v našom živote dôležití a ďakovať im za to, kde sme sa dnes dostali. Na akej vysokej škole sme. Áno, samozrejme, že je to hlavne naša zásluha, kam sme až dobačovali, ale pripomeňme si snahu našich učiteľov. Že s nami mali poobede krúžky a venovali nám svoj čas, aby nás pripravili na vysoké školy.

Deň učiteľov

Deň učiteľov

Treba si pripomenúť aj voľné víkendy, ktoré nám obetovali, keď sme chceli ísť na nejaký triedny alebo školský výlet. Školy v prírode, keď sme sa tešili, že budeme týždeň preč z domu a oni to s nami ten týždeň tam museli vydržať. Naše nekonečné vyhováranie, keď sme nedoniesli ospravedlnenku. Krúžkovanie známok a naše sľuby, že sa už budeme učiť, na každú hodinu sa budeme poctivo pripravovať. Na tie ich „prižmúrené oči“ keď sme opäť mali nejaký problém a oni sa nám snažili pomôcť.

Mali by sme si pripomenúť, akí sú títo ľudia pre nás vzácni. Presne preto sa tu objavil 28. marec. Aby sme vedeli, akí skvelí ľudia oslavujú svoje „narodeniny“. Dajme im najavo, že sme nezabudli a že na nich stále myslíme. Pridajte sa s nami v tejto deň k napísaniu poďakovania svojim učiteľom na spríjemnenie dňa 🙂 idete s nami do toho? Podeľte sa s nami v komentároch, ktorá učiteľka alebo učiteľ vo Vás zanechal skvelý dojem.  

Neprehliadnite