Úvod Inšpirácie Výborné tipy na desiatu

Výborné tipy na desiatu

3. marca 2019
Výborné tipy na desiatu

Výborné tipy na desiatu

Okrem tekutej stravy a tekutého chleba musíme naše telo udržiavať vo forme aj tuhou stravou. Čím viac myslíme, tým viac sme hladní. Najmä tí, ktorí ráno neraňajkujú. Keď nás pochytí hlad, naše kroky smerujú do bufetu, či najbližších potravín. Za alternatívu doplnenia energie si zvolíme kávu z automatu, ktorá je na … no, ako by sme to slušne povedali. Volá sa to káva, platíme za ňu ako za zlato a podobá sa to skôr na ľudské výlučky. Naozaj je niekedy potrebné, aby sme počas krátkych prestávok v škole nabrali čo najviac energie, teda najedli sa niečoho sladkého, alebo niečoho, čo nám chutí. Prinášame vám preto pár sladkých receptov, ktoré si môžete doma pripraviť a potom len rýchlo zabalíte do školy a hotovo. Suroviny sa bežne nachádzajú v domácnosti.

Čokoládový koláč

INGREDIENCIE:

50 g kakaového prášku
1 šálka vriacej vody
110 g mäkkého masla
225 g cukru
2 vajcia
200 g hladkej múky
1 lyžičky sódy bikarbóny
¼ lyžičky prášku na pečenie

POSTUP:

Predhrejeme rúru na 180 stupňov Celzia. Kakaový prášok vysypeme do misky, pomaly začneme nalievať prevarenú vodu a miešame, kým zmes nebude jednoliata. Necháme vychladnúť. V druhej miske zmiešame maslo a cukor dohromady, až kým nebude dobre rozmiešaný a potom postupne pridávame vajcia. Múku, sódu bikarbónu a prášok do pečiva primiešame do kakaovej zmesi a zmiešame aj s maslom a cukrom. Pomaly nalejeme do tortovej formy a pečieme asi 45 minút. Keď je koláč hotový, vieme si ho výborne dozdobiť napríklad šľahačkou alebo čerstvým ovocím. Skrátka všetkým, čo nám chutí.

Ak preferujeme niečo zdravšie, môžeme si pripraviť ovsené hrozienkové sušienky, ktoré sú takisto skvelým dodávačom rýchlej energie.

Výborné tipy na desiatuOvsené hrozienkové sušienky

INGREDIENCIE:

85 g masla izbovej teploty
115 g hnedého cukru
1 rozšľahané vajce
115 g hladkej špaldovej múky
55 g ovsených vločiek
170 g hrozienok

PRÍPRAVA:

Predhrejeme rúru na 180 stupňov Celzia. Rozmiešame maslo a cukor dohromady, potom postupne začneme pridávať vajcia. Preosejeme múku a potom pridáme ovsené vločky a hrozienka. Celú zmes potom poriadne premiešame a pomaly začneme dávať na papier na pečenie. Sušienky si  urobíme tak, že si vyvaľkáme guľku, ktorú položíme na plech a lyžičkou rozpučíme. Pečieme asi 10-15 minút, potom ich necháme vychladnúť a takto si ich môžeme nosiť do školy, kedy chceme.

Prajeme dobrú chuť a veľa síl v štúdiu. Máte aj vy obľúbený rýchly recept z bežne dostupných surovín v domácnosti? Podeľte sa s ním v komentároch s nami.

Neprehliadnite