Úvod Inšpirácie Výborné letné raňajky

Výborné letné raňajky

21. júla 2019
Výborné letné raňajky

Výborné letné raňajky

Keďže už konečne prišlo leto, všetci si ho užívame na plno. Samozrejme, poznáme ten vtip, ktorý vraví, že najlepšie ušetriť peniaze za jedlo je tak, že vstaneme až na obed. V istom zmysle to je pravda. Avšak sa nájdu ľudia, ktorí veľmi nie sú spáči, a radšej si privstanú a dokonca sa aj naraňajkujú. Preto sme sa rozhodli pripraviť aspoň malú ukážku raňajok, ktoré sa hodia na takéto krásne letné rána. Základom je veľa ovocia, na to netreba zabúdať.

Misa šťastia :

Potrebujeme: mlieko, ovsené vločky (najlepšie na takéto raňajky sú tie jemné), biely jogurt (všetky tieto ingrediencie si je najlepšie pripraviť v pomere 1:1:1, teda dať si najprv vločky, potom mlieko a biely jogurt), všetko toto spolu dobre premiešame. Ak takúto pochúťku chceme pripraviť pre viacero ľudí, je dobré si to dať do väčšej misky, aby sa nám tam všetko zmestilo. Ďalej si môžeme pridať čo len chceme. Teda napríklad ovocie, ktoré máme najradšej. Samozrejme, je na nás, ako ho budeme kombinovať. Teda, či sa rozhodneme pre maliny, čučoriedky alebo banány či marhule. Môžeme pridať aj všetko dokopy, ak chceme. Ďalej si tam môžeme pridať orechy, pomleté, alebo iba nakrájané, sušené alebo čerstvé brusnice, sušené hrozienka, prípadne aj čerstvé hrozno. Kokos, alebo arašidové maslo, med, lyofilizované ovocie… Je toho naozaj veľa, preto sa to volá aj miska šťastia. Môžeme si tam dať, čo chceme my, čo máme radi my. Základom je iba to mlieko, jogurt a ovsené vločky. Ak toto všetko máme hotové a pripravené, stačí to už len dať do chladničky na noc, preto je lepšie si chystať takéto raňajky večer.

Výborné letné raňajky

Výborné letné raňajky

Ovsená kaša:

Tento recept je skôr na chladnejšie letné rána, kde nám až tak veľmi nechutí čerstvé ovocie z chladničky. Opäť budeme potrebovať mlieko a ovsené vločky, ktoré si dáme takisto v pomere 1:1 variť do hrnca na sporák. Priebežne ich miešame, aby nám mlieko neprihorelo a čakáme, kým to nezovrie. Tam si takisto môžeme pridať ovocie, aké len chceme, ale odporúčame ho nezamiešať hneď do kaše, no dať si ho len na polku taniera. Do horúcej kaše pridáme kokos, škoricu, alebo med, ak máme radi až príliš sladké kaše, no dávať ho nemusíme, pretože kaša sama o sebe je dosť sladká. Ak nám kaša zovrela, stačí už len ju dať na tanier, dozdobiť dobrôtkami a všetko je hotové.

Samozrejme nápadov na výborné raňajky na letné ráno je mnoho. Základom je iba čerstvé ovocie, ktoré aktuálne nájdeme všade, či už v supermarketoch, alebo na trhoch a kreativita, ktorej sa medze nekladú. Čo najradšej raňajkujete v lete Vy?

Neprehliadnite