Úvod Motivácia a učenie Valentín

Valentín

11. februára 2019
Valentín

Valentín

S každoročnou pravidelnosťou je tu znova. Sviatok zamilovaných. Niektorí z nás sa na tento sviatok veľmi tešia, no niektorí zase prevracajú očami a rozmýšľajú, ako sa na jeden deň vypariť zo sveta, tak, aby si to nikto nevšimol. Tento sviatok je hlavne o tom, aby sme sa zo všednosti rutinných dní zastavili a uvedomili si, že naša polovička si zasluhuje pozornosť (samozrejme, že počas celého roka, ale povedzme si pravdu, koľko času máme denne nazvyš…) Sviatok zamilovaných vieme stráviť najlepšie nejakou príjemnou aktivitou, či už večera, ísť do kina, divadla.. S nápadmi to je vždy najťažšie, a preto tu máme niekoľko inšpirácií.

Valentín

Starou známou klasikou je večera. Naozaj platí, pretože žena veľmi ocení, ak muž, ktorý celé dni pracuje na zabezpečenie rodiny, si nájde chvíľu času na to, aby pre svoju polovičku pripravil večeru. Zapáliť sviečky, kúpiť kyticu kvetov a romantika je na mieste. Čo žena ocení ešte viac? Ak je na večeru pripravené jej obľúbené jedlo. Po ťažkom dni v práci si sadne za stôl, ktorý je preplnený dobrotami a vychutnáva si chvíle, keď na chvíľu môže zabudnúť na povinnosti a venovať sa len svojej druhej polovičke. Ak náhodou patríme pod typ párov, ktorí trávia väčšinu času doma, vyjsť si na romantickú večeru do mesta je ideálnym riešením. Je to zmena, ktorá obidvom prospeje a navyše, presne štrnásteho februára už majú reštaurácie pripravené výborné Valentínke menu pre dvoch, ktoré určite zasýti obidvoch a je tematicky ladené.

Kreatívnym programom môže byť aj kultúrne vzdelanie, a teda návšteva divadla. Pozrieť si nejaké dobré divadle predstavenie nás obohatí a vytiahne nás na chvíľu zo stereotypu. Ak sme  väčšími zástancami kina, schválená je aj táto alternatíva. Film, na ktorý sa už dlhšie chystáme, ešte stále premietajú, tak prečo si ho nejsť pozrieť? Samozrejme, po tomto filme skočiť na pohárik vínka určite poteší obidve strany.

V tomto sviatku nie je ukrytá pointa predbiehať sa, kto vymyslí kreatívnejší darček alebo program. Ide o to, aby sme s našou druhou polovičkou strávili čas spolu, pripomenuli si, akí sme si navzájom vzácni, čo k sebe cítime. Tento deň má byť o nás dvoch, ničím nerušený. Žiadnou prácou, povinnosťami. Tento večer môžeme úplne v pohode stráviť aj doma pred telkou s pukancami v miske, no ide o to, aby sme robili niečo spoločne a hlavne niečo, čo nás baví. Ak to má byť sledovanie televízie, nech to je tak. Hlavne nech sme tam vedľa seba, ničím nerušení a užívaním si tohto dňa.

Neprehliadnite