Úvod Štúdium Škola volá

Škola volá

15. septembra 2019
Škola volá

Škola volá

Ale nie. Je to tu zas. August nám končí a my vieme, čo nás čaká. Škola. Opäť tá budova, do ktorej musíme chodiť, vstávať podľa toho, ako nám to rozvrh dovolí a sedieť v školských laviciach, dokým neodbije posledná minúta z hodiny. Ale moment. Ešte stále máme nejaký ten čas, tak si ho treba riadne užiť.

Predtým však, kým vstaneme z gauča, zavoláme kamarátom, či nejdú na pivo a strávime celý večer vonku, až do rána, mali by sme urobiť jednu dosť podstatnú vec. Skontrolovať si stránku našej vysokej školy. Áno, vieme, znie to neskutočne hrozivo, vybavujú sa nám  práve možno hrozné spomienky, ale určite aj nejaké dobré. Veď je to vysoká. Miesto najväčšej zábavy, super partie, miesta, ktoré sme si vybrali my. Tu už to nie je o tom, že mamka povedala, že by bolo dobré, aby sme išli na gymnázium, tak sme išli. Túto školu sme si vybrali my. Tak prečo sa sťažovať?

Škola volá

Škola volá

Ale späť k tej stránke. Prečo ju máme otvárať? No, samozrejme, že preto, aby sme si pozreli, kedy budeme mať zápis. Tu to už nie je automatické ako na strednej škole, že keď sme prešli ročníkom, ideme ďalej. Takže je potrebné, aby sme šup šup otvorili internet, spomenuli si na názov našej vysokej školy a ide sa na to. Zistíme si teda, kedy bude zápis. Ďalšie kroky sú nasledovné. Zistíme si nie len dátum, ale aj čas. Nasledujúce kroky sú už čosi komplikovanejšie. Dôjsť tam. Za triezva. Áno, aj toto je potrebné. A čo je ešte horšie? Doniesť so sebou veci, o ktorých nás informovali na stránke. Jednoducho nádhera. Tí, ktorí túto povinnosť absolvovali už aspoň raz, to majú oveľa ľahšie, avšak pre prvákov to je niečo úplne nové a zaujímavé. Nie je potrebné si s tým robiť však starosti. Všetci vieme, aký to bol pocit vojsť do novej brány, novej školy, a preto žiadne stresy. Absolvovali sme to už dvakrát, tak prečo by sme si to nemohli zopakovať ešte raz? Do tretice všetko dobré, no nie? Pripravme si len tie správne papiere.

Takže, to, že je škola už za rohom, nás nemá vystrašiť. Ide len o to, aby sme na to nezabudli a spomenuli si, že existuje niečo ako zápis, pripravili sa na spolužiakov, už teraz začali niektorých prosiť, aby na nás nezabudli a posielali nám poznámky pravidelne počas školského roka a rozdýchali tú kopu seminárok a zápočtov, ktorá nás čaká. Preto si pre prípad poznačte hotline na pomoc s písaním 😊

Neprehliadnite