Úvod Cestovanie Módne úlety blízkych čias

Módne úlety blízkych čias

10. februára 2019
Módne úlety blízkych čias

Módne úlety blízkych čias

Určite si všetci spomenieme na módu, ktorá dominovala za posledných pár rokov. Bolo to niečo, čo sme všetci museli mať. Teraz s odstupom času to už asi polovica z nás ľutuje a snaží sa zabudnúť na takýto moment. To nevadí, na oplátku si skúsme teraz pripomenúť zopár takých kúskov, ktoré boli potrebné v našom šatníku, no po pár mesiacoch a našom vytriezvení hneď aj leteli preč.


Spomeňme si na to obdobie, keď začala zima a nám bolo potrebné kúpiť si nejakú čiapku. No načooo? Viac cool sú predsa klapky. Áno, výborný nápad. No ruka hore, kto ich má ešte odložené v skrini. Už si spomínate na tie krásne pletené klapky na uši, ktoré sa predávali v každom stánku na vianočných trhoch a každý ich mal? Samozrejme, najlepšie bolo, ak tam bolo nakreslené, či vyštrikované ešte aj nejaké zvieratko. No kto po takých hneď nezatúžil? A tak sme všetci chodili po meste s klapkami na ušiach a najlepšie bolo, keď sme stretli niekoho s úplne rovnakými. To naše prípadne rozhorčenie, že niekto chodí s takými istými klapkami ako my. Aká irónia, však? Toto je len jedna z vecí, ktorá tak razantne otriasla našim módnym štýlom. Práve sa vám vybavuje asi kopec ďalších takýchto úletov.

Módne úlety blízkych čias

Módne úlety blízkych čias

Číslo dva? Obdobie, keď obyčajné slnečné okuliare boli trápne. Vtedy prišli do sveta mrežované okuliare. To bol hit, čo? Keď každý si zobral okuliare, čo vyzerali ako žalúzie. Nejaký hlbší význam tejto „pomôcky“? Nula bodov. Slnko nám do očí svietilo tak či tak. Veď neboli predsa slnečné. Ale čo sme cez nich videli? Absolútne nič. Veľkým hitom bolo, ak niekto mal práve takéto okuliare s anglickou či inou vlajkou. Opäť, koľkí z nás ich ešte máme v skrini (a hanbíme sa len pri pomyslení na nich)?

Na hlavu by sme mali klapky, na oči mrežované okuliare. Hm, čo ďalej. Áno jasné. Arafatka. Nech sa páči, ale kto takúto nemal, nemohol byť cool. Toto bol hit všetkých hitov. Praktické využite, či už ako šatky, ozdoby na krk, alebo všetkého možného. Potrebná bola samozrejme každá farba. Čierna s bielou bola základnou stavebnou klasikou. Ďalej to išlo len podľa vkusu. Chlapcom čiernu so zelenou alebo modrou farbou. Dievčatá si vyberali skôr ružovú alebo červenú. Naozaj, toto bola povinná výbava každého šatníka.

Posledné, čo preletelo svetom, bolo to najvýraznejšie, čo nám mohli ponúknuť. Neónové tielka. Hurá nech žijú! Alebo radšej nie… Na narodeniny ružové od babky, od mamky sme si vypýtali žlté. Na meniny ešte oranžové a zelené a bolo to. Kompletná výbava hotová. Takto krásne vymódení sme sa vybrali do ulíc zažiariť pred svetom. Doslova… Smelo podarujme tielko otcovi do auta na sedadlá, či pre neónové demonštračné vesty, aby si ich nabudúce nepomýlili s upratovacou čatou 😉

Neprehliadnite