Úvod Inšpirácie Letné športy

Letné športy

14. júna 2019
Letné športy

Letné športy

Hýbať  sa a cvičiť je ideálne v každom ročnom období, avšak hlavne teraz si niektorí začíname uvedomovať, že leto je za dverami, o chvíľu pôjdeme na dovolenky, avšak naša postave je ešte stále v zimnej nálade. Čo s tým? Pomôže nám asi len drastická diéta s cvičením celý deň, ale to by sme veľmi rýchlo skolabovali. Naše telo nie je na pohyb zvyknuté, extrémnym tempom by sa zbláznilo. Dôležitým je nielen hýbať sa, ale aj správne sa stravovať.

Keďže už začali teplé letné dni, je to dobré pre nás, rovnako ako aj pre našu peňaženku. Teraz si nemusíme platiť drahé fitnescentrá ak chceme len zhodiť nejaké to nadbytočné kilo. Veď čo tak si ísť ráno namiesto dlhšieho vylihovania trochu zabehať? Počasie je pekné, nemusíme nič platiť a, navyše, síce to znie ako úplné trápenie, tento ranný beh, deň sa nám bude zdať dlhší a navyše budeme mať aj lepšiu náladu, nebudeme unavení a nebudeme sa tak mračiť.

Ďalšie letné športy, ktoré nie sú tak finančne náročné, môžu byť napríklad korčuľovanie. Večer namiesto sledovania televízie alebo klebetenia s kamarátkou, či pre chlapov skôr platí vysedávania pri pive, pozerajúc futbal, stačí zobrať korčule, zavolať kamarátku/kamaráta a porozprávať sa s ním takýmto štýlom. Trasa, ktorú si zvolíme, sa nám počas rozprávania nebude zdať taká dlhá a ako bonus si aj zašportujeme.

Letné športy

Letné športy

Namiesto nedeľného nakupovania bicyklovanie? Tiež to nie je zlý nápad. Veď šport to nie je až taký náročný a ak si zvolíme aj ľahkú trasu, nemusí to byť až také trápenie. Ideálne je takisto si zobrať so sebou nejakého parťáka, aby nám to nepripadalo až tak nesmierne náročné a ďalšie cvičenie pre naše telo je tu. Že nemáte bicykel? Výhovorka! Bike sharing sa rozmohol v každom meste. Základom takýchto športov je to, aby sme si zobrali niekoho so sebou, kto nás podrží, kto nás bude „ťahať“. Spolu nám čas zbehne rýchlejšie a náročnosť cvičenia sa nebude zdať až taká vysoká. Samozrejme, rôzne cviky na spevnenie tela sú ideálne. Tie však majú výhodu toho, že ich je možné robiť aj doma. Dokonca aj pred telkou. Veď prečo nie. Opäť to funguje ako nejaké rozptýlenie pre nás a teda skôr zabudneme, že cvičíme.

Stačí si už len vybrať nejaký cvik, ktorý sa nám bude pozdávať a môžeme sa začať chystať na letnú formu. Veď dovolenka už volá a nám treba kúpiť ešte plavky. Tak šup šup a hurá cvičiť.

Aký osvedčený recept na plavkovú formu máte vy? Riešite to alebo nie? Podeľte sa s nami v komentároch, nech sa necítime takí osamelí, že doteraz sme sa k pohybu nedostali 😃

Neprehliadnite