Úvod Inšpirácie 3 TOP veci, na ktoré sa na plese najviac tešíme

3 TOP veci, na ktoré sa na plese najviac tešíme

28. januára 2020
3 TOP veci, na ktoré sa na plese najviac tešíme

3 TOP veci, na ktoré sa na plese najviac tešíme

Keď sme boli mladší a naši rodičia sa rozhodli ísť na ples, buď sme mali šťastie ísť k babke, alebo sme za trest ostali strážiť mladších súrodencov. Mamka sa maľovala a dievčatá jej závideli krásne šaty, nový účes, otec vybral oblek a kravatu, oholil sa, navoňal a keď neskryl voňavku, o pol hodinu bola vyliata celá kolínska na chlapcoch. Keď otec neodložil žiletku, tak sa brat aj oholil… Dnes sme vo veku, kedy na ples môžeme ísť aj my a rodičia musia zháňať iné stráženie mladších súrodencov. Preto je dobré, aby sme si pripomenuli, prečo by sme sa na ples mali tešiť. Veď určite už po tom roku a množstve alkoholu, ktorý sme za večer spracovali, aj zabudneme, ako bolo minulý rok na plese. Možno sa nájdu aj takí, ktorí na žiadnom zatiaľ neboli, a teda nevedia, o čo prichádzajú.

Poriadna tancovačka

Tak toto je jedna z najlepších častí na plese, samozrejme, že pravdepodobne až po polnoci, keď všetci už majú dosť. Nie nie, nemusí to byť automaticky. Skrátka na plese sa tancuje veľa. A s každým. To je základ. Nie je to však rovnaké na diskotéke, je to o trošku formálnejšie. Uzavretá spoločnosť má takisto nejaký vplyv na zábavu. Jednoducho je potrebné, aby sme sa pripravili na veľa tancovania. A keď sa povie veľa, myslí sa naozaj veľa. A dlho do noci. Takže pre milovníkov tanca to je ako stvorené.

Výborné jedlo

Tak toto neviem, či by sa aj nemalo radiť na prvé miesto v rebríčku najlepších vecí na plese. Také výborné jedlo sa nevidí každý deň, teda ak nechodíme do nejakej luxusnej reštaurácie na obed 5x do týždňa. Naša kuchyňa sa tomuto určite nevyrovná, veď sa to ani porovnať nedá so špagetami s kečupom varenými na internátnej platničke. To by však nebolo všetko. Lebo približne pred polnocou príde to, čo všetci Slováci tak veľmi milujú. Švédske stoly. Vtedy to začne. Vyložia sa asi všetky jedlá, na ktoré máme chuť a pre nás začne dilema, čo si dáme. Keďže sa nevieme rozhodnúť, tak zvolíme taktiku z každého rožka troška a je to oficiálne zle. Bohužiaľ, sa zázrak nestal a nám nestihli narásť žalúdky ako Alfovi, preto sa nám podarí zjesť iba veľmi málo z toho, čo sme si nabrali. A so zvyškom čo? Jedine do kabelky alebo do vreciek na nohaviciach.

3 TOP veci, na ktoré sa na plese najviac tešíme

3 TOP veci, na ktoré sa na plese najviac tešíme

Tombola

Klasická zábava pre mnohých milovníkov súťaží, ktorá nesmie chýbať na žiadnom plese. Všetci si nadšene kupujeme lístky a dúfame, že moderátor vysloví práve naše meno. Začínajú tie chvíľky napätia, keď sa vysloví naše číslo, ale iná farba. Ten hnev, ten stres, tie emócie, to je neopísateľné. Takéto veci sa dejú len pri tombole. Rovnako, ako sklamanie, že sme opäť nič nevyhrali. Alebo vyhrali takú sprostosť, že sa hanbíme ísť cenu prevziať.

Dúfame, že tieto krásne tradície očarili a my sa budeme tešiť na plesovú sezónu rovnako, ako každý rok, hlavne na tieto tri veci, kvôli ktorým sa to určite oplatí.

 

 

 

 

 

Neprehliadnite