Úvod Inšpirácie 3 najlepšie športy na chudnutie

3 najlepšie športy na chudnutie

25. septembra 2019
3 najlepšie športy na chudnutie

3 najlepšie športy na chudnutie

Leto nám už síce skončilo a naša veta „chudnem do plaviek“ už je bohužiaľ (či chvalabohu?) nepoužiteľná, prechádzame na formulku:  „chudnem do konca roka“. Samozrejme, že skúškové obdobie na konci roka sa výrazne podpíše aj na nás a hlavne na našej váhe, podľa toho, či pod tlakom jeme veľa, alebo, naopak, nejeme nič. To však nie je dobrá výhovorka na to, aby sme sa aj počas zimného semestra nehýbali vôbec. Ak sa chceme zbaviť čo najviac kalórií, za čo najkratší čas, čo by sme mali robiť?

Beh. Prečo? Ak začneme behať pravidelne, zlepší sa nie len naša kondícia, ale posilníme si aj kosti. Beh takisto posilňuje aj srdce a pľúca, urýchľuje látkovú premenu, harmonizuje obehový systém. Chráni pred infarktom a inými civilizačnými ochoreniami. Zároveň, ak  pravidelne behávame, tvoríme si svalovú hmotu a tá núti organizmus pracovať rýchlejšie a efektívnejšie aj v čase, keď nič nerobíme, teda spíme, alebo oddychujeme. Ak si chceme dobre zabehať, určite by sme to nemali robiť s plným žalúdkom. Teda pred behom sa neodporúčajú jesť výdatné stravy, ale ak máme potrebu si niečo dať, tak najlepšie len niečo malé.

Plávanie. Výhody? Pri plávaní sa zapájajú takmer všetky svalové partie. Aby sme sa udržali nad vodou, musíme používať ruky, nohy, trup aj brucho. Takisto plávanie zintenzívňuje prácu srdca bez toho, aby sa namáhalo. Funguje ako kardiovaskulárne cvičenie. Dodáva silu, spevňuje svalstvo, znižuje tlak v krvi, pomáha pri astme. Takisto aj pri skleróze multiplex, zoštíhľuje, formuje postavu. Takisto sa pred plávaním neodporúčajú jesť ťažké jedlá, maximálne nejaké ovocie, aby sa nám dobre plávalo.

3 najlepšie športy na chudnutie

3 najlepšie športy na chudnutie

Bicyklovanie. Tento šport je najlepší pre náš zadok, pretože ho spevňuje, rovnako, ako aj lýtka a celé telo. Takisto zoštíhľuje aj pásovú oblasť. Je vhodný pre každú vekovú kategóriu, aj pre športové antitalenty, či ľudí bez kondície. Takže šliapať do pedálov sa naozaj oplatí. Malá rada od nás pre začiatočníkov je zvoliť si menej náročnejšiu trasu, aby sme nedostali hneď odpor k bicyklovaniu a týždňovú svalovicu.

Takže športovanie je stále v kurze a septembrové počasie je ako stvorené na pohyb, ešte nejaký mesiac na beh a bicyklovanie stále máme. Plávanie má tú výhodu, že je možné ho realizovať celoročne, čiže žiadne výhovorky už nie sú prípustné.

A ako je to s Vami? Ktorý šport je pre Vás ten naj a prečo? Podeľte sa s nami v komentároch.

Neprehliadnite